Tootegrupid

Logo

 

Alkülaatbensiinid

Alkülaatbensiinid

Miks valida alkülaatbensiin?
Kas olete kogenud, et pärast talvist seismist ei taha Teie muruniiduk või mootorsaag kuidagi käivituda? Viga võib olla bensiinis, sest tavaline mootoribensiin võib ületalve hoides oma kvaliteedi kaotada. Seevastu alkülaatbensiin säilitab oma omadused 3-4 aastat.
Erinevus algab toorainest
Tavalist mootoribensiini toodetakse toornafta rafineerimisel, mille käigus erinevaid fraktsioone töödeldakse ja seejärel kokku segatakse. Seetõttu sisaldab bensiinijaamas müüdav mootoribensiin 100 erinevat aromaatset süsivesinikku, mis kõik avaldavad ohtlikku mõju nii tervisele kui ka keskkonnale.
Alkülaatbensiini toodetakse sünteetiliselt toornafta rafineerimisel saadud puhastest jääkgaasidest. Tulemuseks on väga puhas bensiin, mis koosneb vaid umbes 10 erinevast ainest ega sisalda selliseid ohtlikke koostisaineid nagu benseen, aromaatsed süsivesinikud, väävel ja olefiinid.
Kui ohtlikud on ohtlikud ained?
Benseen on kõige kahjulikum aine bensiinis ja heitgaasides, kogunedes kontsentreerituna kõigis elusorganismides ja põhjustades vähktõbe. Aromaatsed süsivesinikud soodustavad heitgaaside suitsemist ning võivad organismis kontsentreerudes põhjustada kroonilisi närvikahjustusi. Väävel koguneb happena ja ohustab veekogusid.Olefiinid soodustavad heitgaaside suitsemist. Samuti moodustavad olefiinid bensiini pikemaajalisel seismisel vaike, mis sadestuvad silindrite tööpindadele ja vähendavad bensiini kasutusiga.
Lisaks moodustavad olefiinid organismis aineid, mis võivad põhjustada vähkkasvaja teket. Vingugaas on väga mürgine ja agressiivne, põhjustades köha, valu rinnus ja raskendades hingamist.
Õliga või ilma
Alkülaatbensiinid sobivad kasutamiseks nii kahe- kui ka neljataktilistes väikemootorites.Kahetaktilise mootori töö iseärasuste tõttu vajab see paremat määrimist. Tavaliselt saavutatakse see õli bensiinisse segamisega. Kahetaktilise mootori alkülaatbensiin sisaldab 2% täissünteetilist biolagunevat kahetaktiõli. Viieliitrises kanistris müüdav kahetaktilise mootori alkülaatbensiin on seega valmissegu, mis on sobiv kasutamiseks mootorsaagides, hekitrimmerites, mopeedides, muruniidukites ja teistes kahetaktilistes väikemootorites. Neljataktilised mootorid töötavad efektiivsemalt ja lisaõlitamist ei vaja. Seetõttu neljataktiliste mootori alkülaatbensiinisse õli ei segata. Ilma seguõlita alkülaatbensiini kasutatakse murutraktorites, lumepuhurites, paatides ja teistes neljataktilistes väike mootorites.
Alkülaatbensiin põleb puhtalt
Kahe- ega ka neljataktiliste mootorite alkülaatbensiin ei sisalda peaaegu üldse kahjulikke aineid nagu benseen, aromaatsed ja polüaromaatsed süsivesikud ning olefiinid. See tähendab, et bensiiniaurudest ja heitgaasidest tulenevad terviseriskid on viidud miinimumini. Autojuht ei puutu autokabiinis istudes kokku mürgiste kütuseaurudega ega heitgaasidega. Kuid mootorsaega või muruniidukiga töötav inimene, kes viibib töötava mootori vahetus läheduses, hingab heitgaase sisse kogu tööpäeva jooksul. Just temale ongi puhta alkülaatbensiini kasutamine eriti tähtis. Väikesed kahetaktilised mootorid on sageli oma konstruktsioonilt väga lihtsad ja madala efektiivsusega, mis tähendab, et kütus nendes ei põle täielikult ja heitgaasid sisaldavad palju kahjulikke ühendeid. Just siin tulevad alkülaatbensiini omadused eriti hästi esile. Kui tavabensiini kasutavad saemehed kurdavad metsas sageli väsimuse ja iivelduse üle, siis alkülaatbensiin sisaldab neid sümptomeid põhjustavaid aromaatseid süsivesinikke sadu kordi vähem kui tavaline mootoribensiin.
Kasulik ka mootorile
Alkülaatbensiin hoiab mootori puhtana ja parandab mootori tööjõudlust, pikendades sellega masina tööiga. Kuna alkülaatbensiin on keemiliselt stabiilne ja säilitab oma kvaliteedi 3-4 aasta jooksul, siis käivitub alkülaatbesiinil töötav mootor sujuvalt ka pärast ületalve seismist. Tänu madalale olefiini sisaldusele ei moodustu alkülaatbensiinis pikemaajalisel säilitamisel vaike. Bensiin põleb puhtama leegiga ja põlemisjäägid ei sadestu kolbide ja silindrite tööpindadele.

Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna

 

,   Laoseis: Partneri laos. Tarneaeg 1-3 päeva
28,00 €
,   Laoseis: Partneri laos. Tarneaeg 1-3 päeva
26,00 €
,   Laoseis: Partneri laos. Tarneaeg 1-3 päeva
30,00 €
,   Laoseis: Partneri laos. Tarneaeg 1-3 päeva
26,00 €
,   Laoseis: Partneri laos. Tarneaeg 1-3 päeva
27,00 €